BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 9614061
*
nr 961 4061
Bordslampa
60-tal, "Borens", Borås, mässing / trä
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 19:46:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 21:22:56
1
800 kr
7/5 11:49:11
2
1.000 kr
7/5 11:50:00
2
1.200 kr
9/5 14:04:05
3
1.500 kr
10/5 21:14:44
1
1.400 kr
10/5 21:14:44
3
1.500 kr (Budbetjänt)
10/5 21:16:46
1
1.600 kr
11/5 12:08:15
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor borås metall mässing trä
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:47
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Bordslampa
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 4061
Bordslampa
60-tal, "Borens", Borås, mässing / trä
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 21:22:56 | 1 | 800 kr |
7/5 11:49:11 | 2 | 1.000 kr |
7/5 11:50:00 | 2 | 1.200 kr |
9/5 14:04:05 | 3 | 1.500 kr |
10/5 21:14:44 | 1 | 1.400 kr |
10/5 21:14:44 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
10/5 21:16:46 | 1 | 1.600 kr |
11/5 12:08:15 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor borås metall mässing trä
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:47 -
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42